Перейти до основного вмісту

Урок з курсу "Маленькі українці подорожують країнами Євросоюзу"

Тема. Європейський Союз - країни взаємоповаги та рівноправності.
Мета: познайомити учнів з метою створення ЄС, основними європейськими цінностями, розвивати вміння спілкуватися, уявлення про навколишній світ, виховувати толерантність, позитивне ставлення до ЄС.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Зміст уроку
1.Організаційний момент.
2.Повідомлення теми та мети уроку.
- Сьгодні ми поговоримо про Євросоюз, про країни Європейського Союзу та місце України серед цих країн.
3.Слухання гімну
- Як називається головна урочиста пісня держави? Які правила поведінки, коли звучить гімн?
- Є свій гімн і у ЄС. Слова гімну - це вірш Фрідриха Шиллера “Ода до радості”, темою якого є святкування братерства людей (1785 рік). Музика цього гімну - тема фінальної частини девятої симфонії Людвига ван Бетховена (1823 рік). Офіційне визнання 19 січня 1992 року. Гімн звучить німецькою мовою, але зверніть увагу на переклад ви можете побачити в субтітрах на відео. Також на екрані ви зараз бачите прапор. Що це за прапор ? (Прапор ЄС - на синьому тлі 12 зірок)
4.Мозковий штурм.
- З якою метою країни Європи об'єдналися в Європейський Союз?
Висновок: підтримувати мир та добробут, повагу до людини, демократії, повагу до прав людини, терпимість до способу життя інших людей, рівність людей.
5.Повідомлення вчителя та учнів.
Європе́йський Сою́з, ЄС  — економічний та політичний союз держав які об'єдналися для досягнення стабільності, миру та процвітання. Сьогодні в об'єднання входять 28 європейських держав з населенням понад 505 млн людей. різних національностей, вірувань та традицій. За 50 років існування ЄС перетворився на потужну і впливову силу, яка відіграє провідну роль у світовій політиці, економіці, культурі.
Головними досягненнями ЄС на сучасному етапі його розвитку є побудова спільного ринку, створення економічного і валютного союзу на основі єдиної грошової одиниці — євро, створення Шенгенського простору і введення єдиної візи для іноземців на підставі Шенгенських угод
Європейська інтеграція забезпечила стабільність, мир і економічне процвітання впродовж останніх п'ятдесяти років. Вона допомогла підняти рівень життя, створити внутрішній ринок, ввести єдину загальноєвропейську валюту - євро - і укріпити роль Союзу в світі.
Європейський Союз (ЄС) не є федерацією, як Сполучені Штати. Європейський Союз - це родина, в якій кожна країна є особливою, індивідуальною, і, водночас, виступає частиною єдиного європейського цілого.
Країни, що входять до складу ЄС (його країни-члени), лишаються незалежними суверенними державами.
6.Робота в групах.
Гра «Розташуй в алфавітному порядку». Розташувати в алфавітному порядку назви країн – членів Євросоюзу.
7.Робота в парах.
Виконання інтерактивних вправ з сервісу LearningApps: знайти в кросворді назви країн-засновниць ЄС та поєднати назву країни з її столицею.

Вправа "Країни-засновниці ЄС"

Країна - столиця

8. Підсумок уроку. Рефлексія.
- Від чого залежить, який буде урок у класі? Яким буде життя в нашій державі? Від чого залежить чи стане Україна членом Європейського Союзу?
Інтерактивна вправа “Дерево Євросоюзу”
- Виростити дерево ЄС, написавши слова пов'язані з ЄС.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

15 травня. Самостійне опрацювання

 Ми працювали разом, синхронно, на онлайн-уроках. Тепер тобі залишилось попрацювати самостійно в асинхронному режимі. Завдання опубліковані включно з тими, що опрацьовувались на уроці для тих, хто не зміг бути.

Вправи до уроку "Іменники. Хто? Що?"

Декілька вправ до уроку з теми "Слово. Іменник". Урок "Назви предметів. Хто? Що?" до підручника Большакова І., Пристінська М. "Українська мова" 2 клас

Завдання на 8 квітня

Завдання з української мови, Я досліджую світ та мистецтва на 7 квітня. Виконані завдання фотографуй, знімай на відео і завантажуй у ClassDojo. Або, якщо у тебе не встановлений додаток  ClassDojo, то в особисті повідомлення в Viber.